Terug naar havens
Cruiseschepen meren in Molde ten zuidoosten of (vaker) ten zuidwesten van het centrum.
Afstand naar het centrum van Molde
Je loopt gemakkelijk naar het centrum van Molde, op zo’n 300 meter.
Wat zie je in Molde?
Molde is de hoofdstad van de regio Møre og Romsdal. Je vindt er veel faciliteiten en woningen (inclusief hoogbouw). Het stadje heeft ongeveer 24.000 inwoners. De stad staat bekend als de stad van de rozen vanwege de vele bloeiende rozenstruiken. Al sinds 1913 heeft Molde deze bijnaam. Wist je dat de kapitein van elk cruiseschip bij aankomst daarom nog steeds een bosje rozen ontvangt? Wel pas vanaf midden juni tot augustus wanneer de rozen bloeien.
De hoofdattracties van Molde zijn:
- Het Romsdal Museum: een groot openlucht museum met gebouwen uit de gehele regio. Reken op zo’n 2 uur voor een bezoek. Fijn is dat het ligt op 15 wandelminuten van het centrum van Molde. Het buitenmuseum is de gehele dag geopend. Het binnenmuseum meestal pas vanaf 12 uur ‘s middags. Entree is 110 NOK per volwassene. Adres: Romsdal Museum, Per Amdams veg 4, 6413 Molde. Je bereikt het museum met 15 minuten lopen, wel bergop!
- Een ander museum, het visserij museum, ligt op het Hjertøya eiland. Met een boottochtje vanaf Molde sta je in 10 minuten op het idyllische eiland. Het museum toont het leven rond 1850 van de vissers. Een bezoek duurt rond de 3 uur.
- Het mooiste uitzicht heb je vanaf Varden, vanwaar je zicht hebt op wel 222 bergtoppen. Je bereikt dit met transport (bus, auto) in 10 minuten, lopend doe je er zeker een uur over. Op de top bevindt zich wel een restaurant om even uit te rusten.
- Trollstigen is één van de nationale toeristische panorama routes (18 km lang) met haarspeldbochten in Noorwegen. Onderweg kom je mooie uitzichtspunten tegen bij Trollstigen en Trollveggen.
Excursies
Wil je graag op excursie met de rederij of een privé excursie? Hieronder staat een aantal excursie tips voor Molde die wordt aangeboden door rederijen:
- Een dagexcursie naar de Atlantic Ocean Road, een beroemde panoramische weg tussen eilanden met bruggen aan de kust. Deze excursie is vaak met een bezoek aan het panorama Varden, met uitzicht op meer dan 222 bergtoppen.
- Met een Viking schip langs kleine eilanden.
- Een wandeling vanaf Varden naar het dorp.
- Bezoek een oude mijn waar kalksteen werd gedolven.
Welke schepen varen naar Molde?
Veel rederijen bezoeken Molde in combinatie met het zuidelijker gelegen Alesund, Eidfjord en/of Kristiansund. Vanuit Nederland (Amsterdam) vaart rederij Holland America Line op deze haven, Celebrity Cruises, Costa Cruises en Royal Caribbean. Vanuit Duitsland bezoeken de schepen van TUI Cruises, MSC Cruises, AIDA Cruises en Phoenix Reisen het stadje. Kortom het is een gewilde plek om te bezoeken.
Met een beetje plannen, bezoekt je cruiseschip naast Molde ook het nabijgelegen Andalsnes, dat op 62 kilometer afstand ligt.
Postroute schepen Hurtigruten en Havila doen ook Molde aan, op de route naar het Noorden en naar het Zuiden. Let er wel op dat je dan Molde maar 30 minuten bezoekt en vaak in de avond.
Bekijk exact welke cruises naar Molde gaan:
Vertrekhaven >
Amsterdam
Bremerhaven
Hamburg
Kiel
Kopenhagen
Rotterdam
Warnemünde
Rederij > ()
AIDA Cruises ()
Holland America Line ()
Royal Caribbean ()
MSC Cruises ()
TUI Cruises ()
Cruisehavens >
Åndalsnes
Molde
- Vanuit Amsterdam
- Ga naar Noorwegen, Ijsland en Groot-Brittannië
- Bezoek Bergen, Molde, Akureyri, Reykjavik, Lerwick, Invergordon en South Queensferry (voor Edinburgh)
- Droomreis!
- Cruise per gloednieuw Rotterdam,
- Vertrek vanuit Amsterdam
- Inclusief Have it All pakket
- O.a. Bergen, Molde en o.a. Akureyri, Reykjavik, Lerwick & Edinburgh
- Cruise per Mein Schiff 1
- Vertrek vanuit Bremerhaven
- Premium All Inclusive genieten
- Diverse data: Vanaf eind mei tot en met augustus!
- 3 routes: verken o.a. Bergen, Geiranger, Honningsvag (Noordkaap) Trondheim, Molde, Alesund, Nordfjordeid
- Vanuit Kopenhagen
- Met de Nieuw Statendam van Holland America Line
- Prachtige Fjordencruise!
- Bezoek Eidfjord, Skjolden, Stavanger en de steden Bergen, Molde, Trondheim, Kristiansand
- Vanuit Amsterdam
- Langs Noorse Fjorden en naar Noordkaap
- Met Jewel of the Seas
- Bezoek Geiranger, Honningsvag (Noordkaap), Alesund, Flam, Olden, Molde, inclusief 3 zeedagen.
- Ook vertrek op 17 juni 2023
- Vanuit Oslo
- Naar Southampton
- Met mooie Marina
- Je bezoekt Skagen, Kristiansand, Haugesund, Molde, Kristiansund, Trondheim en Nordfjordeid in Noorwegen.
- Daarnaast ook Kirkwall op de Orkney Eilanden.
- Cruise per gloednieuw Rotterdam
- Vertrek vanuit Amsterdam
- Alleen vertrek op 1 juli 2023!
- Bezoek de Noordkaap en daarnaast Eidfjord, Bergen, Stavanger, Skjolden, Andalsnes, Trondheim, Hammerfest.
- Vanuit Amsterdam
- Langs Noorse Fjorden en naar Noordkaap
- Met Jewel of the Seas
- Bezoek Geiranger, Honningsvag (Noordkaap), Alesund, Flam, Olden, Molde, inclusief 3 zeedagen.
- Ook vertrek in juli 2023.
- Cruise per Jewel of the Seas,
- Vertrek vanuit Amsterdam
- Naar de Noordkaap bij Honningsvag
- Bezoek ook Geiranger, Alesund, Flam, Olden, Molde
- Unieke reis vanuit IJmuiden
- Naar Kopenhagen
- Bezoek talloze hoogtepunten in de Noorse Fjorden
- Met Molde, Ulvik, Flam, Alesund, Bergen, Haugesund, Sandessjoe, Kristiansand, Aarhus,
- 9-daagse cruise per kleinschalig 3*+ MS Ocean Majesty
- Busreis per comfortabele touringcar naar en vanuit Duitsland
- Cruise o.b.v. volpension en 0,25 ltr wijn & tafelwater bij lunch en diner inbegrepen!
- O.a. Vik, Olden, Trondheim, Molde, Bergen & Kristiansand
- WAANZINNIGE AANBIEDING: alléén vertrek 21 mei! VOL=VOL!
- 9-daagse cruise per kleinschalig 3*+ MS Ocean Majesty
- Busreis per comfortabele touringcar naar en vanuit Bremerhaven
- Cruise o.b.v. volpension en 0,25 ltr wijn & tafelwater bij lunch en diner inbegrepen!
- O.a. Vik, Olden, Trondheim, Molde, Bergen & Kristiansand
- WAANZINNIGE AANBIEDING: alléén vertrek 21 mei! VOL=VOL!
- Cruise per Mein Schiff 4,
- Vertrek vanuit Kiel,
- Premium All Inclusive genieten,
- Vaar door het Geirangerfjord, en bezoek ook Oslo, Kristiansand, Trondheim, Molde, Geiranger, Hellesylt, Alesund, Bergen.
- Vanuit Southampton
- Met nieuwe Silver Dawn
- Inclusief butlerservice
- Bezoek Bergen, Hellesylt, Andalsnes, Olden, Flam, Eidfjord, Haugesund, Oslo, Gothenburg, Aarhus
- Je eindigt de cruise in Kopenhagen
- Vanuit Hamburg
- Met MSC Preziosa
- Vertrek op 17 mei 2023, ook andere data beschikbaar.
- Bezoek Maloy, Alesund, Trondheim, Tromso, Honningsvag, Molde
- Vanuit Amsterdam
- Bezoek Noorse Fjorden
- Met familieschip Jewel of the Seas
- Naar Olden, Flam, Geiranger, Alesund, Molde
- Cruise per Jewel of the Seas
- Met rederij Royal Caribbean
- Vertrek vanuit Amsterdam
- Varen door het Geirangerfjord, Flam, Molde en Alesund
- Cruise met Mein Schiff 1
- Vertrek vanuit Bremerhaven
- Premium All Inclusive genieten
- Diverse data: 8x vanaf eind mei tot eind juli
- 3 routes: verken o.a. Bergen, Geiranger, Honningsvag (Noordkaap) Trondheim, Molde, Alesund, Nordfjordeid
- Bij TUI Cruises
Lees hier het laatste nieuws over Molde