Havila en Hurtigruten beiden op eerste plaats ranglijst

De Duitse milieuorganisatie NABU heeft Havila Voyages en Hurtigruten beiden op de eerste plaats gezet in haar cruisewaardering voor 2025. Dit is op basis van de inspanningen van de bedrijven om duurzame oplossingen door te voeren en de uitstoot van koolstof en vervuilende stoffen langs de Noorse kust te verminderen.

Al meerdere jaren publiceert NABU een internationale ranglijst van rederijen, gebaseerd op hun inzet om de sector milieuvriendelijker te maken. Havila Voyages werd in 2023 voor het eerst opgenomen in de ranking en heeft nu opnieuw de eerste plaats behaald, samen met Hurtigruten.

Fout, groep bestaat niet! Controleer de syntax! (ID: “4”)
 

“Opnieuw op nummer één eindigen is een prachtige erkenning en een belangrijk signaal dat we op de goede weg zijn. Maar we zijn er nog niet: in 2030 zal onze vloot volledig emissievrij varen op de kustroute – zowel met de vier bestaande schepen als met eventuele nieuwe schepen,” legt Bent Martini, CEO van Havila Voyages, uit. Daarmee onderstreept hij de ambities van het bedrijf voor verdere groei in de volgende aanbestedingsronde voor de Noorse kustroute.

Lees hier alles over de Noorse kustroute

“Tegelijkertijd is het bijzonder positief om te zien dat de twee bedrijven die de Noorse kustroute bedienen, de sector aanvoeren in het terugdringen van de milieu-impact.”

Noord-Europa behoort tot de meest aantrekkelijke bestemmingen voor Duitse cruisereizigers, goed voor ongeveer 40 procent van de markt. Duurzaamheid en de vooruitzichten van klimaatneutraal cruisen worden daarbij steeds belangrijker. Dat blijkt uit regelmatige onderzoeken van de Cruise Lines International Association (CLIA), de wereldwijde brancheorganisatie voor de cruise-industrie.

Je boekt beide rederijen bij:

Cruise Travel Zeetours

Miriam

Hi, ik ben Miriam, oprichtster van Fjordencruises én eigenaar van Cruisereiziger. Meer dan 10 jaar geleden ben ik voor het eerst op een cruiseschip gestapt en sinds die tijd heeft het cruisen mij meer dan 200% te pakken. Ik ben ervan overtuigd dat er voor iedereen een geschikte cruise te vinden is. Ik help je graag daarbij!

Vond je dit een handig artikel? Je kunt ons gemakkelijk ondersteunen! Zo kunnen wij deze site met veel passie blijven vormgeven :-)

Je helpt ons door via deze links producten te kopen: excursies via GetyourGuide, Bol.com of Coolblue.
Alvast hartelijk dank voor je steun!

Geef een reactie