Bezoek de unieke Noorse locaties die worden getoond in de nieuwe «Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part One», die op 12 juli op het grote scherm verschijnt. Het verhaal speelt zich af in Oostenrijk, terwijl in werkelijkheid veel van de meeste scènes in Noorwegen zijn gefilmd.
Epische stunt
In de actiefilm voert Tom Cruise uit wat wordt beschouwd als een van de grootste stunts in de filmgeschiedenis: een motorfiets springt van de 1246 meter hoge Helsetkopen-bergklif in een basissprong! De filmploeg besteedde veel tijd aan de voorbereiding van de stunt die plaatsvindt in Hellesylt, gelegen in West-Noorwegen, dicht bij de door UNESCO beschermde Geirangerfjord in Sunnmøre. De grootste stad in de omgeving is Ålesund.
“Dit is verreweg het gevaarlijkste dat we ooit hebben geprobeerd.” aldus Regisseur Christopher McQuarrie.
Tom Cruise deed de stunt zelf. Hij wilde dat het perfect zou zijn, dus deed hij de ongelooflijke stunt zes keer op één dag. De filmposter toont de Noorse natuur en de epische stunt van Helsetkopen in Hellesylt.
Nu kun je in de voetsporen treden van Tom Cruise en deelnemen aan een begeleide wandeltocht naar de ongeëvenaarde Helsetkopen, of een fiets huren in de vallei van Hellesylt om de berg van een veilige afstand te bekijken.
Spoorweg gevecht
Een andere actiescène in de film speelt zich ook af in Noorwegen. Tom Cruise en co-acteur Esai Manuel Morales Jr. vechten op het dak van de trein op Rauma Railway, omlijst door de dramatische natuur in het noordwesten. Rauma is uitgeroepen tot mooiste spoorlijn van Europa. In 1 uur en 40 minuten brengt het je van de woeste bergen rond Dombås naar de fjord in de berghoofdstad Åndalsnes.
In de film blazen ze de Kylling-brug op. Maar maak je geen zorgen, deze is niet echt ontploft – dus als je veilig en wel aankomt in Åndalsnes, kun je rijden of fietsen over de beroemde Trollstigen-weg die Åndalsnes verbindt met de plek waar Tom Cruise tussen zijn werk door verbleef, de charmante dorp Valldal in Sunnmøre. Van daaruit pendelde hij naar de verschillende omliggende locaties.
Valldal staat bekend als de avonturenvallei, met raften, een klimpark en fjordkajakken.
Houdt vast aan Noorwegen
Dit is niet de eerste keer dat de filmploeg van Mission: Impossible Noorwegen binnenkomt. Verder naar het zuiden in West-Noorwegen kun je naar Preikestolen wandelen. Dit is een van de meest iconische toeristische plekken in Noorwegen, die de perfecte achtergrond vormde voor de cliffhanger-finale van de voormalige Mission: Impossible – Fallout 6. Deze speelde zich af in India.
Tom Cruise en zijn actieploeg worden nooit moe van de ongetemde locaties van Noorwegen. Mission: Impossible 8 wordt al in 2023 opgenomen en heeft een Arctische sfeer. Deze speelt op het pooleiland Spitsbergen.
Foto credit: Paramount Pictures
Bekijk snel welke cruises naar bijvoorbeeld Geiranger of Alesund gaan:
Vertrekhaven >
Amsterdam
Bremerhaven
Hamburg
Kiel
Kopenhagen
Rotterdam
Warnemünde
Rederij > ()
AIDA Cruises ()
Holland America Line ()
Royal Caribbean ()
MSC Cruises ()
TUI Cruises ()
Cruisehavens >
Alesund
Alta
Åndalsnes
Bergen
Bremerhaven
Bronnoysund
Eidfjord
Farsund
Franz Josefland
Geiranger
Geirangerfjord
Haholmen
Hamburg
Hardanger
Hardangerfjord
Haugesund
Hellesylt
Henningsval
Kopenhagen
Kristiansand
Kristiansund
Lista
Lofoten
Lysefjord
Molde
Noordkaap
Nordfjordeid
Olden
Oslo
Reine
Rost
Skagen
Skjolden
Sognefjorden
Spitsbergen
Stavanger
Trollfjord
Tromso
Trondheim
Ulvik
- Met nieuwe Mein Schiff 7
- Vanuit Kiel
- 15 dagen
- Naar de Noordkaap en Spitsbergen
- Driemaal vertrek: 23 juni, 7 & 24 juli 2024
- Veel inclusief: fooien & selectie van drankjes
- Geen boekingskosten, Houd rekening met kosten ter plaatse, zie beschrijving bij TUI
- Met Sky Princess
- Vanuit Southampton
- Met met Stavanger, Olden, Alesund, Haugesund, Flam, Geiranger, Trondheim, Honningsvag
- Eenmalig vertrek op 15 juni 2024
- Excl. 7,50 euro kosten per boeking / Voor ter plaatse te betalen kosten, zie beschrijving bij Cruise Travel
- Vanaf Rotterdam
- Met de Rotterdam
- Prachtige 15-daagse reis naar de Noordkaap!
- Bezoek ook de Lerwick Eilanden en Schotland
- Op de route: Honningsvag (Noordkaap), Alesund, Trondheim, Tromso, Leknes en Lerwick, Portree, Invergordon (voor Invernesss), South Queensferry (voor Edinburgh).
- Geen boekingskosten, Houd rekening met kosten ter plaatse, zie beschrijving bij Cruisereizen
- 8-daagse cruise per nieuw 4*+ Costa Firenze
- Cruise only met vertrek en aankomst Kiel
- Cruise o.b.v volpension: incl. ontbijt, lunch & diner
- O.a Kopenhagen, Stavanger & Geiranger, Flam of Bergen
- Vertrek wekelijks van mei tot en met september
- Exclusief per boeking: Reserveringsbijdrage/ Calamiteitenfonds € 40,-. Evt. Ter plaatse te betalen kosten staan bij de beschrijving.
- Met gloednieuw familieschip MSC Euribia
- Handig vanuit Kiel en vertrek op zaterdag 🙂
- Vanaf 10 juni tot en met 23 september
- Bezoek Alesund, Hellesylt of Geiranger, Flam en altijd Kopenhagen.
- Op sommige cruises naar Maloy, Olden of Nordfjordeid.
- Met Mein Schiff 1
- Gemakkelijk vanuit Bremerhaven!
- Bezoek talloze Fjorden bestemmingen zoals Oslo, Stavanger, Bergen, Alesund en Geiranger
- Ook met Kopenhagen
- Alleen vertrek op 20 september'23 voor deze prijs
- Met Mein Schiff 1
- Vanuit Bremerhaven
- Je ziet Molde, Alesund, Geiranger (en Hellesylt om excursiepassagiers in te laten schepen), Olden en Bergen.
- Onderweg twee zeedagen
- Eindigt in Warnemünde. (Tip: blijf een nachtje in Warnemünde na je cruise!)
- Excl. €7,50 verplichte kosten per boeking
- Houd rekening met evt. kosten ter plaatse, zie beschrijving bij Zeetours
- Boekbaar tot 5 juni voor deze prijs!
- Vanuit Southampton naar Reykjavik
- Prachtig familie resort schip!
- Langs Ijslandse havens zoals Isafjordur en Akureyri
- Ook Amsterdam en Zeebrugge
- Bezoek in Noorwegen: Bergen, Geiranger en Alesund
- Viermaal vertrek: 4 & 25 juni, 16 juli en 6 augustus 2023
- Geen boekingskosten, Houd rekening met kosten ter plaatse, zie beschrijving bij Cruisereizen
- Vanuit Kiel
- Met Costa Fascinosa
- Bezoek de Noordkaap!
- En ook Geiranger, Tromso, Leknes, Trondheim, Olden en Haugesund.
- Vertrek op 6 juli of 17 augustus 2023
- Geen boekingskosten, Houd rekening met kosten ter plaatse, zie beschrijving bij Cruisereizen
- Cruise met Jewel of the Seas,
- Vertrek vanuit Amsterdam
- Naar de Noordkaap bij Honningsvag
- Bezoek ook Geiranger, Alesund, Flam, Olden, Molde
- Excl. 7,50 euro kosten per boeking
- Voor ter plaatse te betalen kosten, zie beschrijving bij Sunweb
- Vanuit Kopenhagen óf Kiel!
- Geniet van Denemarken vooraf
- Vanaf mei-september 2023
- Diverse routes met o.a. Hellesylt, Geiranger, Haugesund, Stavanger, Flam, Maloy, Bergen
- Geen boekingskosten
- Houd rekening met kosten ter plaatse, zie beschrijving bij Cruisereizen